Skip to content

Nu blir vi ännu bättre

Vi satsar framåt och har gått ihop med TrioTryck som flyttat in till oss. 

Tillsammans erbjuder vi dig ännu bättre tryck, print & formgivning. 

FORM

Vi hjälper dig med formgivning, fotografering, retusch och grafisk profilering.

TRYCK

Vi trycker både digitalt och offset, exempelvis kontorstrycksaker, kataloger och tidskrifter. Vi tar även hand om logistik och distribution.

EXPO

Allt du behöver till mässan eller eventet. Fotoutskrifter, rollups och beachflaggor med mera.

DIGITALT

Vi producerar hemsidor, digitala nyhetsbrev och digital led-exponering.

VI HJÄLPER DIG

Vi producerar allt från visitkort, manualer, broschyrer, affischer, till roll-uper, skyltar och avancerade förpackningar.

Nedan ser du ett utdrag av våra tidigare projekt – allt ifrån tryck till digitalt. 

CASE

Epiroc

Epiroc

Dalapro

Dalapro

Susanne Åkeson Rosencrantz

Susanne Åkeson Rosencrantz

Norgrips

Norgrips

VILKA ÄR VI?

Ett härligt gäng på 17 medarbetare med lång erfarenhet. Tveka inte att kontakta oss!

Besöksadress: Dialoggatan 10  Postadress: Box 176, 70143 Örebro

Växel 019-25 44 00 eller email info@prinfowelins.se

Hans-Göran Kårelius

Hans-Göran Kårelius

VD / Ägare
019-603 24 52
070-595 99 44
hg@prinfowelins.se
Patrik Milleskog

Patrik Milleskog

Marknadschef / Ägare
070-254 40 04
patrik@prinfowelins.se
Fredrik Södergren

Fredrik Södergren

Grafisk Formgivare / Ägare
019-603 24 55
070-260 97 70
fredrik@prinfowelins.se
Sandra Tekin

Sandra Tekin

Ekonomi / Marknad
019-25 44 00
sandra@prinfowelins.se
Tomas Eriksson

Tomas Eriksson

Formgivare
070-425 46 11
tomas@prinfowelins.se
Pär Tyrsmo

Pär Tyrsmo

Grafisk Formgivare
019-603 24 56
073-642 50 12
par@prinfowelins.se
Thomas Johansson

Thomas Johansson

Projektledare
019-603 24 59
072-218 40 44
thomas@prinfowelins.se
Per Rohlén

Per Rohlén

070-266 22 03
per@prinfowelins.se
Peder Hessel

Peder Hessel

Digitaltryck
019-603 24 57
0700-73 58 05
peder@prinfowelins.se
Susanne Svedberg

Susanne Svedberg

Digitaltryck
019-603 24 60
0700-73 58 06
susanne@prinfowelins.se
Peter Tollofsen

Peter Tollofsen

070-398 50 42
peter@prinfowelins.se

VÅRA KUNDER

Här ser ni ett urval av våra kunder.

Start
Start
Start
Start
Start
Start

HÖR AV DIG MED PRISFÖRFRÅGAN!

Eller kom gärna på en kopp kaffe och diskutera dina idéer och projekt.

Epost

Start