PRINFO WELINS, PRODUKTIONSBYRÅ OCH TRYCKERI

Vi har fyra affärsområden:

FORM / PRINT / EXPO / DIGITALT

Med hjälp av detta kan vi skapa helhetslösningar inom marknadskommunikation.

Med vår långa erfarenhet skapar vi funktionell design, innovativa lösningar, tydlig kommunikation och effektiv produktion med våra värdeord engagemang, kreativitet och nyfikenhet.

VI TAR DIN KOMMUNIKATION DIT DEN SKA

FORM

Vi hjälper dig med formgivning, fotografering, retusch och grafisk profilering.

TRYCK

Vi trycker både digitalt och offset, exempelvis kontorstrycksaker, kataloger och tidskrifter. Vi tar även hand om logistik och distribution.

EXPO

Allt du behöver till mässan eller eventet. Fotoutskrifter, rollups och beachflaggor med mera.

DIGITALT

Vi producerar hemsidor, digitala nyhetsbrev och digital led-exponering.

CASE

Ett utdrag av våra tidigare projekt. Allt ifrån tryck till digitalt.

Epiroc
Dalapro
Susanne Åkeson Rosencrantz
Norgips

VILKA ÄR VI?

Ett härligt gäng på 15 medarbetare med lång erfarenhet. Tveka inte att kontakta oss!

Besöksadress: Dialoggatan 10  Postadress: Box 176, 70143 Örebro

Växel 019-25 44 00 eller info@prinfowelins.se

Hans-Göran Kårelius
VD / ÄGARE

019-603 24 52, 070-595 99 44, hg@prinfowelins.se

Patrik Milleskog
MARKNADSCHEF / ÄGARE

070-254 40 04, patrik@prinfowelins.se

Thomas Johansson
PROJEKTLEDARE

019-603 24 59, 072-218 40 44, thomas@prinfowelins.se

Fredrik Södergren
GRAFISK FORMGIVARE / ÄGARE

019-603 24 55, 070-260 97 70, fredrik@prinfowelins.se

Pär Tyrsmo
GRAFISK FORMGIVARE

019-603 24 56, 073-642 50 12, par@prinfowelins.se

Carina Svedberg
GRAFISK FORMGIVARE

019-603 24 53, 070-878 17 98, carina@prinfowelins.se

Susanne Svedberg
DIGITALTRYCK

019-603 24 60, 070-518 80 49, susanne@prinfowelins.se

Peder Hessel
DIGITALTRYCK

019-603 24 57, 076-871 77 93, peder@prinfowelins.se

Sandra Tekin
ekonomi / marknad

019-25 44 00, sandra@prinfowelins.se

VÅRA KUNDER

Här ser ni ett urval av våra kunder.

HÖR AV DIG MED PRISFÖRFRÅGAN!

Eller kom gärna på en kopp kaffe och diskutera dina idéer och projekt.



Design av RE Media group, 2018